https://pgen.pl/assets/cache/37279190e3eecd3c0366f359b01b093f_750_319_optim.jpg
Zobacz, jak powstaje scena na koncert Solidarni z Białorusią

Na wschodnim boku płyty PGE Narodowego powstaje scena, na której 26 września 2020 roku wystąpią polscy i białoruscy artyści. Koncert Solidarni z Białorusią jest symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, konieczne jest wcześniejsze pobranie biletu. Podczas wydarzenia Inicjatywa Wolna Białoruś będzie prowadziła zbiórkę pieniędzy.

Budowa sceny mającej ponad 16 metrów wysokości rozpoczęła się 17 września 2020 roku. W ciągu kilku dni powstała imponująca konstrukcja, której długość przekracza 90 metrów. Na scenie zainstalowane będą gigantyczne ekrany ledowe składające się w sumie z 2234 elementów świetlnych.

Po zakończeniu budowy sceny na płycie PGE Narodowego ustawiane zostanie 5 816 krzeseł dla uczestników koncertu, jednak ze względu na bezpieczeństwo goście będą zajmować co drugie miejsce. Za ostatnimi rzędami krzeseł powstają dwie wieże delayowe, dzięki którym możliwe będzie bardzo precyzyjne objęcie dźwiękiem wszystkich sektorów udostępnionych uczestnikom wydarzenia. Każda z tych konstrukcji ma wysokość blisko 27 metrów.

Sektory dolnej trybuny, które znajdują się po bokach sceny oraz za nią, czyli miejsca, z których nie będzie widać widowiska nie zostały udostępnione w dystrybucji. Będą one w całości zasłonięte czarnymi płachtami. Do ich uszycia wykorzystano aż 5,7 tys. mkw. materiału.

Aby wziąć udział w koncercie na PGE Narodowym wystarczy pobrać bezpłatny bilet ze strony www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Widzowie obecni na wydarzeniu muszą zaakceptować regulamin imprezy, w którym zobowiązani są do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia swoich miejsc oraz w trakcie poruszania się po obiekcie. Realizacja tych wymagań będzie starannie sprawdzana.

W związku z koncertem prowadzona jest zbiórka funduszy przez Inicjatywę Wolna Białoruś. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc bezpośrednio Białorusinom, a także pomogą w realizacji celów statutowych organizacji, w tym umożliwią rozwój portalu informacyjnego Białoruś 2020 LIVE oraz portalu eksperckiego bialorus2020studium.pl. Inicjatywa Wolna Białoruś w ciągu 14 lat istnienia zrealizowała wiele projektów z zakresu edukacji obywatelskiej, edukacji w zakresie praw człowieka, wymian dla uczniów liceów oraz studentów, a także akcji promujących kulturę i język białoruski. Zbiórka jest dostępna pod adresem www.zrzutka.pl/hbzktz.

Organizacja koncertu na taką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów. Partnerem i realizatorem telewizyjnym wydarzenia jest Telewizja Polsat. Partnerami głównymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO Bank Polski S.A., Totalizator Sportowy sp. z. o.o., Partnerami są: Polska Grupa Energetyczna S.A, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Energa Grupa ORLEN, KGHM Polska Miedź S.A, Grupa Lotos S.A., PZU, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju. W roli partnerów wydarzenia występują ponadto: Fundacja Białoruski Dom oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Patron medialny to Interia. Transmisja: Biełsat, Polsat, Interia oraz IPLA. Organizatorem całego wydarzenia jest operator PGE Narodowego, PL.2012+ Sp. z o.o.


Link skrócony: pgenarodowy.pl/11658-a97e9

Galeria