https://pgen.pl/assets/cache/413e37a9a7f076a808b22c7dd6adf628_750_319_optim.jpg

"Solidarni z Białorusią": Muzyka płynąca z serca

Już 26 września 2020 roku na PGE Narodowym wyjątkowy koncert, który nie tylko pokaże solidarność Polaków z Białorusinami, ale również połączy pokolenia i fanów różnych gatunków muzyki. Bilety na koncert można pobrać bezpłatnie. Na scenie wystąpią m.in. Enej, Igor Herbut, Ørganek, Grzegorz Markowski, IRA czy Krzysztof Cugowski.

"Solidarni z Białorusią" to wydarzenie, które przede wszystkim jest symbolem wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność. Jednocześnie będzie to koncert, który usatysfakcjonuje miłośników polskiej muzyki rockowej i pop. Repertuar koncertu "Solidarni z Białorusią" nie jest przypadkowy. Zagrane i zaśpiewane utwory są doskonale znane i bliskie wielu Polakom, są ponadczasowe, nawiązują do wolności, dodają nadziei i otuchy. Wiele z nich powstało, kiedy Polacy walczyli o swoją niezależność, dodawały im wiary i mówiły o rzeczach najważniejszych.

Bilety na wydarzenie są bezpłatne. Wejście na koncert będzie możliwe po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu na stronie www.koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona.

Igor Herbut, który 26 września zaśpiewa dla tysięcy zgromadzonych na PGE Narodowym i widzów przed telewizorami powiedział — 26 września zagramy prosto, z naszych serc, szczerze dla naszych sąsiadów. Zagramy tego dnia, aby podkreślić nasz sprzeciw wobec traktowania ludzi jak wrogów. Chciałbym, aby powaga tego miejsca i majestat sprawiły, aby nasze pieśni dodały Białorusinom otuchy i wiary. Czasami trzeba po prostu poczuć, że ktoś jest po naszej stronie, ktoś jest z nami, że nie jesteśmy sami. Muzyka to język nadziei, muzyka to najpiękniejszy język tego świata poza granicami i poza podziałami. Artyści są krwioobiegiem tego społeczeństwa, staramy się sprawiać, że nie znający się ludzie jednocześnie czują to samo. Tego dnia tysiące oczu będą skierowane na ten obiekt. Chciałbym, żebyśmy wszyscy poczuli wiarę. Wiarę w to, że nikt nie jest sam.

Na scenie PGE Narodowego wystąpią największe polskie gwiazdy z największymi przebojami. Usłyszymy prawdziwe legendy polskiej sceny muzycznej. Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect zaśpiewają "Chcemy być sobą", utwór "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni zostanie wykonany w języku polskim i białoruskim, Krzysztof Cugowski zaśpiewa "Pieśń niepokorną". Natalia Nykiel, która wykona utwór "Po co wolność" zespołu Kult, który został wydany w 1989 roku. Sebastian Riedel zaśpiewa piosenkę swojego ojca Ryszrda Riedela „Sen o Viktorii”, która jest jednym z najważniejszych utworów zespołu Dżem. Wystąpią także Mr. Zoob, Ira, Paweł Domagała, Enej, Natalia Zastępa, Luxtorpeda, Michał Szpak, Ørganek, Golec uOrkiestra. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Tomasza Szymusia. Nie zabraknie także artystów białoruskich.

Organizacja koncertu na taką skalę nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie partnerów. Partnerem i realizatorem telewizyjnym wydarzenia jest Telewizja Polsat. Partnerami głównymi są: Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO Bank Polski S.A., Totalizator Sportowy sp. z. o.o. Partnerami są: Polska Grupa Energetyczna S.A, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Energa Grupa ORLEN, KGHM Polska Miedź S.A, Grupa Lotos S.A., PZU, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju. W roli partnerów wydarzenia występują ponadto: Fundacja Białoruski Dom oraz Stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. Patron medialny to Interia. Transmisja: Biełsat, Polsat, Interia oraz IPLA. Organizatorem całego wydarzenia jest operator PGE Narodowego, PL.2012+ Sp. z o.o.

Link skrócony: pgenarodowy.pl/11658-0717c

Galeria